خاتمی کار را تمام کرد

در پست قبلی نوشتم که دیگر تا روز انتخابات بروز نمی شوم مگر...

این مگر یکی از اتفاقاتی بود که منتظرش بودم و امروز اتفاق افتاد.

سیدمحمد خاتمی طی بیانیه ای رسما از روحانی حمایت کرد.

پس از انصراف دکتر عارف از کاندیداتوری ،امروز انتظار این خبر را می کشیدم و اطمینان داشتم که سید مظلوم و محبوب به وظیفه تاریخی خود عمل خواهد نمود.

8 سال در قدرت بودن راستگرایان افراطی،چنان وضعیتی را در ایران رقم زد که اگر بگویم در حوزه اقتصاد به خاک سیاه نشستیم،بیراهه نرفته ام.

گرچه قانع کردن خودم از اینکه به روحانی رای دهم کاری بس دشوار بود ولی حمایت رسمی خاتمی از ایشان راه را بر  من هموار کرد.

از سویی دیگر انتقادات بسیاری را به آقای روحانی دارم که ترجیح می دهم در صورت رسیدن ایشان به کرسی ریاست جمهوری اسلامی ایران،بازهم در قامت یک منتقد فعالیت کنم(گرچه حمایت از ایشان برای اجرای برنامه هایشان نیز فراموش نمی شود)

در هر صورت بازسازی ویرانه های ناشی از 8 سال مدیریت اجرایی افراطیون،کار سختی است که نه فقط آقای روحانی بلکه حتی اگر قالیباف،رضایی و یا ولایتی هم به پست ریاست جمهوری دست یابند باید مورد حمایت قرار گیرند.

اعتقاد شخصی ام  بر این است  که هر رای چه به روحانی و چه به اصولگرایانی چون دکتر ولایتی،قالیباف و رضایی،یک نه محکم به افراطیون و جریانات راست تندرویی است که قصد دارند بار دیگر در قالب یک شخصیت کم تجربه، بر مقدرات این مردم حاکم شوند تا بازهم شهروندان این مرز و بوم باشند که هزینه های ناکارآمدی و سوء مدیریت  آنان را بپردازند.

/ 10 نظر / 27 بازدید
Han1f

سلام . انصافاً سید مظلوم ؟! ینی شما در جریان نیستی این شخصیت چه نیاتی داشته در سال 88 و یا قبل ترش ؟ و بعدش ؟ میدونین هــدف اصلیش چی بوده ؟؟ ینی شما در جریان نیستی که ایشون 15 سال به طور قلابی دکتر بود ؟ ینی ... + البته اگه اینارو میدونی و باز بهش میگی مظلوم ، دیگه حرفی نیس . ینی حرفی ندارم . چون دیگه تو تعریف ظالم و مظلوم چه بحثی آخه !

کاوه

سلام من آدم رو راستی هستم ،یعنی چون مستقلم و به جایی وابسته نیستم خیلی رک حرف می زنم. خاتمی باج می داد به عربها و غربیا اونها هم ساکت می شدن و به مسخره کردن ما بسنده می کردن.مثل اینکه از تعلیق مراکز هسته ای و کمک نکردن به غزه در اوج انتفاضه و قرارداد گازی امارات و ... خبر نداری. ما 8 سال مقاومت کردیم و تاوانش رو هم دادیم.یکم دیگه تحمل کنیم و کار رو ناقص رها نکنیم تمومه.غربیا قدرتشون رو در منظقه از دست دادن دیگه نمی شه مثل سال 82 از ایران باج گرفت. به امید قدرت روز افزون کشور عزیزمون

مشایخ

سلام انشاالله خیر است دوباره در وبلاگستان شور و هیجان افتاد!

لیلا

تاحدی موافقم .شما به وب من دعوتید.خوشحال میشم نظر بذارین.[چشمک]

سيد مهدي دانيالي

سلام دوست من يه سوال از han1f پرسيدي كه من با قاطعيت بهت ميگم كه جوابش مثبته!پرسيدي شما نيت افراد رو هم ميتونيد بخونيد؟بله،اين دوستان بلدن نيت بخونن،بلدن دنيا رو اداره كنن و از خودشون بهتر هم توي هيچ كهكشاني وجود نداره!!

ستاریان

سلام آقای نوحی عزیز با انصراف دکتر عارف که از روی گذشت و شناخت شرایط و موقعیت و از روی تعهد به گفتمان اصلاحات بود تا حمایت خاتمی و هاشمی از روحانی کار رو برای ما بسیار آسان کرد. امیدوارم همه ی ما قدر این موقعیت رو بدونیم و در فرصت باقی مانده بقیه ی دوستان رو با خودمون همراه کنیم برای رای دادن و یکسره کردن کار انتخابات به سود به قدرت رسیدن تدبیر و عقلانیت[گل]

مرتضی فیاضی

یه انتقاد دارم به شما. امیدوارم ناراحت نشید. شما و خیلی از همفکران شما جریان مقابل خودتون رو به منطقی و سطحی نگری متهم میکنید ولی این پست اخیر شما مصداق بارز همین سطحی نگریه. به روحانی انتقاد زیادی دارید ولی فقط چون خاتمی گفته روحانی خوبه بهش رأی میدی؟ آخه بر چه اساسی؟ با چه منطقی؟ آقای خاتمی اگه مرد بود پشت عارف رو خالی نمیکرد. خاتمی مگه چه گلی سر این انقلاب و این مردم زده که حالا شما فقط و فقط به خاطر حرف اون به کسی که بهش علاقه و اعتماد ندارید رأی میدید؟ خواهش میکنم خواهش میکنم در جواب حرفی از احمدی نژاد نیارید چون اتفاقا بدبختی امروز و کاهش شدید محبوبیت احمدی نژاد و و همه این اوضاع نابه سمان به دلیل نزدیک شدن احمدی نژاد به اصلاح طلبان و مشغول شدن به بازی های مرسوم سیاسی است. حتما اطلاع دارید که احمدی نژاد و خاتمی در ماه های اخیر ملاقات هایی با هم داشتتند

فریبا فرهمند

سلام متاسفانه این روزها اصلا نتونستم پیگیر اخبار سیاسی بشم و الان در مطلب شما متوجه حمایت اقای خاتمی از اقای روحانی شدم :) اقای هاشمی هم حمایت خواهند کرد! فقط صبر کنید تا پنج شنبه شب نمیخواهم برای حلب توجه و اینکه بگم من فلان و بهمان حرف بزنم یا اینکه بخواهم به شما بگم من معتدل هستم اینو میگم اما قلبا سید محمد خاتمی رو دوست دارم (زیاد نه ها! ولی یکم دوستش دارم) بنظر منم اقای خاتمی مظلوم هست, مظلوم هست چون فکر میکرد میتواند شعبه دوم امریکا را در ایران درست کند و همون رفاه و اسایش رو برای مردم فراهم کنه یادم هست در جایی خواندم ایشان گفته بودند از دیدن خیابان های امریکا متحیر مانده است! بله به غربی ها باج میداد تا از تحریم ها بکاهد, دلش میخواست ایرانی با عزت به اروپا سفر کند1 نه مثل حال که...!! مظلوم است چون بخاطر یک اشتباهش مثل مهره ای سوخته کنار گذاشته شده است! در صورتی که اداره مملکت صرفا به یک جریان تعلق ندارد! باید نظریات مختلف بیان شود! اما متاسفانه اسم تفاوت در نظر شده است نظریات ضد جمهوری اسلامی و جرم محسوب میشود دلم برای شعار (زنده باد مخالف من) تنگ است!! :( یاعلی