فصل جدید در تاریخ ایران،نه قاطع مردم به افراط گرایان

انتخابات یازدهم برگزار شد و مردم خسته از 8 سال حاکمیت افراط گرایان که ارمغانی جز فقر،گداپروری،سقوط شاخص های اقتصادی و شعارهای پرهزینه در عرصه سیاست خارجی نداشت رای به اعتدال و میانه روی دادند.

روحانی به عنوان نماد اعتدال گرایی با آرا قاطع مردم پیروز این میدان شد و  ملت با آرای خود افراط گرایان و کاندیدای آنان را با شکستی سنگین به حاشیه راندند تا شاید پس از 8 سال حاکمیت آقای احمدی نژاد به عنوان نماد افراط گرایی،اینک در پرتو یک دولت خردمند،عزت از دست رفته خود را بازیابند.

افسانه احمدی نژادیسم که می رفت تا در قالب جلیلی باز به حیات خود ادامه دهد،با نه قاطع مردم مواجه شد و به خواست خدا و به همت ایرانیان،به تاریخ پیوست.

شکست بخشی از جریان اصولگرایی ارتباط مستقیم با 8 سال عملکرد آقای احمدی نژاد به عنوان دولتی برآمده از دل اصولگرایان دارد که به تدریج جریانات افراطی حامی رییس جمهور میداندار جبهه اصولگرایی شده و با به حاشیه راندن عقلای این جبهه،ابتکار عمل را در دست گرفتند.

راست های افراطی که احمدی نژاد را تا حد معصوم بالا بردند و خود را عین نظام و انقلاب و اسلام دانسته و هر که را که با آنان مخالفتی می نمود تکفیر نموده و به حاشیه راندند.

چنین تفکری که با داد و قال خود را پر تعداد معرفی می کرد،نشان داد که حداکثر حامیان آنان معادل آرا آقای جلیلی می باشند و مردم فهمیدند که این جماعت عوام فریب،اقلیتی بیش نیستند.

از سویی دیگر نقش تاریخی سید محبوب خاتمی و هاشمی رفسنجانی نیز نباید نادیده گرفته شود که نشان داد بر خلاف تبلیغات برخی ناآگاهان وابسته به افراطیون،خاتمی هنوز در دل این مردم جای دارد و موج روحانی بدون حضور خاتمی میسر نبود.

در جشن و پایکوبی مردم که دیشب  برگزار شد،عکس های خاتمی در دست مردم نشان میداد که خاتمی در قلب ایرانیان بسیاری جای دارد حتی اگر کسانی بگویند او عامل غربیان،بی دین،نوکر اجانب و جورج سوروس است.

به تدریج یادداشت های دیگری را در تحلیل انتخاب 92 منتشر می کنم ولی نکته ای را که در خاتمه باید یاد آوری کنم آنست که 8 سال فشار اقتصادی و فقری که در نتیجه حکومت افراطیون ،گریبانگیر  ایرانیان  شد باعث گردید تا این گروه برای مدت های طولانی از قدرت دور بمانند و این بهترین فرصت برای رییس جمهور دکتر روحانیست تا بدون اقدامات ایذایی و  فارغ از مزاحمت های راست های افراطی بتواند سامانی به اقتصاد در هم شکسته کشور بدهد.

راستی بسیاری  از تهرانی  ها در جشن دیشب شعار می دادند:

روحانی یادت نره عارف باید باشه

/ 16 نظر / 55 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حیران

سلام تبریک بابت این پیروزی به نظرم سبد رای احمدی نژاد اقشار مذهبی، افراطی و طبقات فرودست جامعه بوده است در این دوره افراطی ها به آقای جلیلی رای دادند که نشان داد حدکثر ده درصد جامعه اند. اقشار مذهبی رای شان تقسیم شد و طبقه متوسط و کم در امد جامعه هم بیشتر به آقای روحانی متمایل شدند

آزاده

این پیروزی بر شما مبارک. به امید روزهای بهتر.

پریا

سلام تبریک میگم جناب نوحی همیشه سرفراز و پیروز باشید.[گل]

تقی یاره

سلام عکسهای زیبایی از جشن را گذاشته اید. کار خودتان است؟

یار دلدار

میگم نکنه تقلب شده ؟ از اینها بعید نیست ها ؟ مگه مشهدی ها بچه های خودشون رو ول میکنن به یه سمنانی رای بدن ؟ نکنه روحانی داماد مشهدی هاباشه ؟ در هر صورت تبریک میگم . خیلی خوشحالم از اینکه اونهایی که مدعی تقلب بودن دیگه حرفی برا گفتن ندارن چون از 250هزار رای صیانت کرد چه برسه به 11 میلیون رای . خیلی خوشحالم از اینکه اونهایی که میگفتن این انتخابات انتصابات هستن بایدالان برن از نایب امام زمان (عج) عذر بخوان برای همه تهمت هایی که تو این 4 سال بهش زدن . اگه افراطی بودن اینهایی بود که شما گفتین پس من افتخار میکنم که یه افراطی هستم .

نازنین تهرانچی

گل بنفشه ام ریشه اش سبز است ... : تبریک میگم ... اگرچه هم شما میدانید و هم من که اقای روحانی " یا همون فریدون " اصلاح طلب نیستند ... بماند ... همین که حامی اصلاحات هستند هم کور سویست در این تاریکی ... : صدای شادی و شور مردم می امد و من بغض شده بودم ... 4 سال پیش چنین شبی خیلی ها از سر درد گریستن ...بر این بی عدالتی بر این حق کشی ها : سرم گیج میرفت و اسم ها توی سرم تکرار میشد ... عماد بهاور که سالها بی دلیل در بند بود ... به مجید توکلی ... مصطفی تاجزاده ... مجید دری و سید ضیا نبوی که در اوج بی گناهی سالهاست که در بهبهان و اهواز در تبعید به سر میبرند ... به ژیلا بنی یعقوب و همسر زندان کشیده اش ... به مسعود باستانی ... به ارش و زهرا که در حسرت اغوش پدر ماندن ... به کمر سرخ از رد خون ابه های سید احمد حسینی ... به صورت های سیلی خورده و باتوم خورده ... به اشک های خشک شده به ندا و موهای یک شبه سفید شده ی مادرش ... به کمر خمیده ی پدر علیرضا ... به فریادهای جگر سوز خواهر ستار به نفیسه ی ممنوع و کار و در حبس به بیکاری 20 استاد برتر اقتصاد

نازنین تهرانچی

به میر در حصر که این روزها کسی سراغش را نمیگیرد به دست های پشت پرده ... من بغض بودم بر روزهای پر استرس این مردم به فقر روز به روز این مردم به اقتصاد برشکسته ... من بغض بودم و ... مردم غرق در شادی زیرپل کالج ... ؟؟؟ خدایا این همان جای نیست که خون علیرضا اسفالتش را نگارین کرده بود ... : فریاد من رنگ نداشت ... اعتقاد هم قطارانم رنگ نداشت ... فریاد عدالت خواهی رنگ نداشت ...رنگ که هیچ ... انگ زدند بر فریاد ازادیخواهیمان ... : فریاد ها را من هم شنیدم و در دل خون گریه کردم ... " ندا رای تو پس گرفتیم "رای ندا موسوی بود و رایش را صندوق های جمهوری خورد ... نه دوستان رای 4 سال پیش ما گم شد ... درست مثل قافیه های هم ردیف شعرهای من ... مگر میشود در زمان سیر کرد نه نمیشود ... رای ما را خوردند ... " گاوها کاغذ میخورند و ما گاو ها را این رو در کدام کتاب بود که خواندم نمیدونم ... امشب سالگرد نداست ... دخترک را که هیچ نسل در نسلش را به مجاهدان خلق و ...و ... و ...نسبت دادند ...بماند ...و یک سکوت کش دار ممتد ... از ان قسم سکوت هایی که به مو میرسد و پاره نمیشود ... بماند ...

نازنین تهرانچی

http://mojtabajavani.blogfa.com/post/104 : اگر زمان داشتید ... این وب را بخوانید ...

تقی یاره

سلام خوشبختانه آمار تندروهای افراطی کشور از ده درصد هم کمتره. چون 72 درصد واجدین شرایط رای داده اند و آنها فقط 11 درصد بودند. یعنی حداکثر 8 درصد میشه حسابشون کرد. امیدوارم که با روشنگری هایی که توسط شما و دوستان دیگرمان در فضای مجازی و نیز فضای اجتماع حاصل می شه در انتخابات بعدی از 8 درصد هم کمتر شوند

ا م ی ر

لعنت بر ما که کوفیان بر ما شرافتمند ترینند