احمدی نژاد:واقعا افزایش قیمت ارز چه ربطی به هدفمندی دارند؟

رییس جمهور در یک گفتگوی زنده و در آستانه سومین سال اجرای طرح تحول اقتصادی،نکاتی را مطرح کرد.

گرچه به مانند گفتگوی سال قبل که بازهم حیدری ،مثلا مصاحبه کننده بود مثل مجسمه روبروی رییس جمهور نشسته و حداکثر صحبت های ایشان رو تایید می کرد این مصاحبه یا بهتر است بگویم مونولوگ، حاوی نکاتی بود که خیلی کوتاه به آن می پردازم.

بمانند تمامی این هفت سالی که مدیریت اجرایی و اقتصادی کشور در دستان آقای احمدی نژاد بوده،ایشان باز هم در مجموع اوضاع اقتصادی را مطلوب دانسته و مسئولیت هیچ مشکلی را هم بر عهده دولت ندانست.

به 3 نکته در صحبت های ایشان می پردازم

اول رییس جمهور به تورم اندکی بالاتر از26/1 درصد اشاره کرد که باید پرسید که این میزان تورم بر چه اساسی استخراج و محاسبه شده است؟

گرچه ایشان در سال 89 وعده دادند که تا پایان آن سال نرخ تورم را تک رقمی می کنند ولیکن آن وعده هم مثل سایر وعده های ایشان فراموش شد ولی در حال حاضر روند صعودی گرانی ها ،رقمی بالاتر از حتی 30 درصد را نشان می دهد.(در مجلس حتی بالای 50 درصد اشاره شده است)

دوم ایشان منکر هرگونه ارتباط بین قیمت ارز و هدفمندی شدند که در پاسخ با یک حساب و کتاب ساده می توان ارتباط این دو و منتفع شدن دولت را اثبات کرد.

برابر برخی از آمارهایی که از سوی خود دولت اعلام شده است ،حدود 70 میلیون نفر یارانه دریافت می کنند که با احتساب رقم حدود 50 هزار تومان یارانه،در سال اول اجرای طرح تحول(تا آذر 90 و احتساب متوسط برابری 1000 تومانی ریال در مقابل دلار) ماهیانه مبلغ سه و نیم میلیارد دلار و سالیانه 42 میلیارد دلار پرداخت شد که این رقم از سال دوم به بعد با جهش عجیب قیمت دلار و احتساب خوشبینانه متوسط برابری 2500 تومانی ریال مقابل دلار،میزان یارانه پرداختی به حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار در ماه کاهش یافت و عملا دو میلیارد و یکصد میلیون دلار در ماه به علت بی ارزش شدن ریال به نفع دولت گردید(این رقم سالیانه 26 میلیارد دلار به نفع دولت است)

پس آنچنانکه رییس جمهور عنوان می دارند این دو موضوع بی ربط نبوده و کاهش شدید ارزش ریال عملا در بحث هدفمندی کاملا به سود دولت بوده است.

سوم رییس جمهور در جای جای این مصاحبه بحث تحریم ها را در پررنگ کرده و بخش زیادی از مشکلات را بر گردن تحریم ها انداخته است که این موضوع خلاف صحبت های قبلی ایشان می باشد.

فراموش نکردیم که در دور اول ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد و در زمان تصویب اولین قطعنامه های شورای امنیت ،ایشان در سخنرانی های خود،از تحریم ها استقبال کرده و بحث پاره شدن قطعنامه دان اعضای شورای امنیت را مطرح کردند.

حال این وسط اگر بخواهیم گفته های آن موقع ایشان را بپذیریم پس عملا تاثیر تحریم ها در مشکلات اقتصادی فعلی،محلی از اعراب ندارد و اگر بخواهیم تاثیر تحریم ها رابپذیریم که آن گاه باید درباره گفته های آن موقع ایشان بیشتر تفکر کرد.

در ضمن جهت اطلاع ریاست محترم جمهوری و هواداران ایشان،عکسی از درصدهای افزایش سرسام آور قیمتها را که در برنامه تلویزیونی پایش این هفته نشان داده شده منتشر می کنم تا این دوستان بدانند که در مملکت چه خبر است.


لینک های مرتبط:

جمهوری اسلامی:تلویزیون خودرا بی اعتبار می کند

صفار هرندی:احمدی نژاد فکر می کند از ملکوت آمده!

/ 10 نظر / 24 بازدید
ا م ی ر

ر ض ا جان در مورد داستان هم باید بگم زاییدهء ذهن درگیرمه بر من ببخش اگر ناراحتت کردم . . .

عاشق ایران

مهندس جان سلام.توی این جنجال اصول گرایی بنده بیش از هرکسی به فکر خانم فاطمه رجبی هستم که کتاب بی بدیل معجزه هزاره سوم را نگاشت .حالا یحتمل این آماره ویا اون آمارها همگی بخشی از این معجزه است راستش نگرانم از این همه دروغ و نیرنگ .گرانی را ما لمس میکنیم که ماست 100% افزایش داشته و... خدا به داد این ملت برسه .

عاشق ایران

لطفاً پاسخ دهید: رياضي: 1) اگر قيمت خانه در سال اول از قرار متري 300 هزار تومان باشد و در سال هشتم از قرار متري دو ميليون تومان باشد، ثابت كنيد در هشت سال قيمت خانه ثابت مانده است. 2) جعفرقلي بيكار است. او داراي مدرك دانشگاهي و بيست و شش سال سن است. اگر در شش سال، هر سال دو تا سه ميليون شغل ايجاد شده باشد، الان جعفرقلي چندشغله است؟ اگر شونزده شغل بهش رسيده باشد چرا الان بيكار است و درآمد و بيمه هم ندارد؟ 3) جعفرقلي هشتش گرو نه‌اش است اما تلويزيون مي‌گويد جعفرقلي خوشبخت است و خوشي زير دلش زده است. با ذكر فرمول نشان دهيد چرا جعفرقلي احساس بدبختي مي‌كند؟ 4) اگر يارانه نقدي ماهانه نفري 40هزار تومان باشد واقعا چي كار كنيم باهاش؟ با رسم شكل توضيح دهيد.

عاشق ایران

مدیریت امام زمانی پاسخ بدهیدااااا. علوم: 1) نحوه توليد كيك زرد را با ذكر فرمول بنويسيد و در انتها نيم كيلو كيك زرد در زيرزمين مدرسه توليد كنيد. 2) با ذكر فرمول ثابت كنيد احياي چاي ايراني و گندم ايراني و برنج ايراني با كيمياگري و تبديل مس به طلا تفاوتي ندارد. جغرافيا: 1) درياي خزر چند درصدش براي ما است و با روسيه چه كار كنيم در كل؟ 2) براي خشك شدن درياچه اروميه چه راه‌هايي داريم؟ 3) براي از بين رفتن جنگل‌ها سه راه جديد پيشنهاد دهيد. (توجه كنيد كه قاچاق چوب، فروش به بخش خصوصي و آتش‌سوزي راه‌هاي جديد نيستند)

مرتضی

خیلی از این آقایان گمان می کنند از آسمان نازل شده اند!

پروین

سلام آقای نوحی بزرگوار حکایت یارانه ها حکایت حماقت ملانصرالدین است. حتما داستانش رو شنیدید: ملانصرالدین هر روز در بازار گدایی می کرد و مردم با نیرنگی، حماقت او را دست می انداختند. دو سکه به او نشان می دادند که یکی شان طلا بود و یکی از نقره، اما ملانصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد. این داستان در تمام منطقه پخش شد. هر روز گروهی زن و مرد می آمدند و دو سکه به او نشان می دادند و ملانصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد. تا اینکه مرد مهربانی از راه رسید و از اینکه ملانصرالدین را آنطور دست می انداختند، ناراحت شد. در گوشه میدان به سراغش رفت و گفت: هر وقت دو سکه به تو نشان دادند، سکه طلا را بردار. اینطوری هم پول بیشتری گیرت می آید و هم دیگر دستت نمی اندازند. ملانصرالدین پاسخ داد: ظاهرا حق با شماست، اما اگر سکه طلا را بردارم، دیگر مردم به من پول نمی دهند تا ثابت کنند که من احمق تر از آن هایم. شما نمی دانید تا حالا با این کلک چقدر پول گیر آورده ام. اگر کاری که می کنی، هوشمندانه باشد، هیچ اشکالی ندارد که تو را احمق بدانند! البته..... مردم خوب میدانند که احمق کیست.....و هوشمند کیست...

واتیکان

کی گفته ربط داره؟؟؟؟؟ هرکی میگه ربط داره یا جاسوس امریکاست ی اجیر شده انگلیس!!!

ا م ی ر

سلام ما منتظر حرف تازه ایم رفیق . . .