احمدی نژاد کشی انصاف نیست

خبر احضار آقای احمدی نژاد به دادگاه بمب خبری بود که مصادف شد با پیروزی غرور آفرین اعتدال گرایان در انتخابات ریاست جمهوری.

در شرایطی که خود مسئولین قوه قضاییه از این اقدام با عنوان کج سلیقگی یاد کرده اند،مشخص نیست چه اهدافی پشت این عمل نامعقول نهفته و چه کسانی قرار است از این داستان منتفع گردند.

در هر صورت خوب یا بد،آقای احمدی نژاد 8 سال ریاست جمهوری ایران را بر عهده داشته و صلاح نیست که شان ایشان در زمانی که دیگر در این سمت نیستند(آذر ماه)      خدشه دار شود.

هر انتقادی که بر ایشان وارد باشد(که انصافا هم 90 درصد آن ها بر حق می باشد)وی 8 سال سکان دستگاه اجرایی کشور را بر عهده داشته و باید حرمت و احترام وی حفظ شود.

گرچه خود آقای احمدی نژاد به علت گرایشات راست افراطی خود در زمان ریاست جمهوری،شان دو رییس جمهور قبلی یعنی هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی را حفظ نکرد و با گفتار و رفتارهایش،بی احترامی های بسیاری را به این دو شخصیت روا داشت،لیکن اقدامات ایشان نباید پاسخی این چنینی داشته باشد،که چنین اقداماتی حتی اگر هم با پوششی قانونی همراه باشد،پیامی جز انتقام را به مردم نمی رساند.

حتی اگر هم تخلفی در زمان مسئولیت ایشان روی داده باشد،می بایست در زمان خود و توسط مجلس حساب کشی های لازم انجام میشد که متاسفانه این کار صورت نگرفت که با پایان دوره ریاست جمهوری وی،کارهایی نظیر احضار و تخریب،شرط انصاف و جوانمردی نیست.

در شرایطی که مردم از انتخاب یک شخصیت اعتدالی برآمده از ائتلاف اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان شادمان بوده و با امید به آینده در انتظار آغاز به کار دولت تدبیر و امید می باشند،چنین رفتاری  ادامه حرکات افراط گرایانه را معنا میدهد.

به نظر می رسد برخی افراطیون در هر دو جناح قصد دارند تا با چنین حرکاتی،ضمن غبار آلوده کردن فضا،دولت دکتر روحانی را پیش از آغاز کار،مرعوب خود ساخته تا به اهداف پشت پرده خود که سهم خواهی در قدرت است دست یابند.

خبر احضار آقای احمدی نژاد در کنار حرکت مشکوک یکی از فعالین رسانه ای سینه چاک مشایی در کنفرانس خبری روحانی در هواداری از مهندس میرحسین موسوی قطعا حامل پیامهایی از سوی گروه های تندرو میباشد.


/ 17 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمدصادق دهقانی

سلام علیکم خدا قوت بنده اولا پیروزی بزرگ ملت ایران رو به همه دوستان تبریک عرض میکنم و باشد که رئیس جمهور منتخب امانت دار خوبی برای کیان اسلام در این سرزمین باشد. توی برخی مطالب اشاره کردید که افراطیون! بنده متوجه نشدم که ملاک های شما بر برچسب زنی به افراد به اسم افراطیون و حتی اعتدالیون چیه؟؟؟ آقای روحانی بر اساس چه ملاکی اعتدال گراست و آقای جلیلی بر اساس کدام ملاک افراطی!؟!؟ بنده خودم به حضور برخی کاندیداها در انتخابات نقد دارم که جای بحثش اینجا نیست, اما هیچ وقت یادم نمیاد که هیچ کاندیدایی به آقای روحانی گفته باشه تفریط گرا یا هرچیزی شبیه این!! سیاست آقای جلیلی مورد تایید نظام بوده و اگر غیر این بود قطعا نظام برخورد داشت و جایی هم مشاهده نکردم ایشون توی زمینه ی دیگری فعال بوده باشه که بشه بر طبق اون عملکرد بهشون انگ افراطی گری زد! دوست خوبم مواظب باشیم به خاطر حمایت از کسی خدایی نکرده وجهه یک فرد دیگه خصوصا اگه اهل ایمان باشه رو خدشه دار کنیم! بی اخلاقی ها در این چند ساله به اندازه کافی میدون بازی دشمن بوده مواظب باشیم تو زمین دشمن بازی نکنیم! ما همگی به آقای روحانی به اندازه توانایی واختیارمون در جهت..

محمدصادق دهقانی

در جهت پیشرفت ایران اسلامی کمک خواهیم کرد. بزرگترین نعمت این انتخابات این بود که معلوم شد برخی از بزرگترا که شعار دروغ و تقلب می دادن انسانهایی هستند که در جهت منافع سیاسی و گاها شخصی خودشون حرف میزنند ای کاش آنقدرها مرد بودند که از ملت بابت او 8 ماهی که کام همین ملت شریف رو تلخ کردند عذر خواهی می کردند! ولی این هم باشد تا روز موعود دوست گرامی اعتدال همیشه راه خوب و مورد تایید اسلام بوده و هست به شرطی که شعار نباشه با اوضاعی که برخی از اصلاح طلبان برای آقای روحانی دارند درست می کنند امیدوارم فضا بر ایشون غالب نشه موفق باشید یاعلی

سيد احمد

سلام از اينكه خوشحالي اكثريت جامعه رو مي بينم و اينكه اين انتخابات خود بهترين و موثق ترين مساله بر عدم تقلب در انتخابات گذشته بود ومهر بطلاني بر تقلب و...در انتخابات بود خوشحالم مي گذاريم به حساب جر زني هواداران :) گذشته از آن همه مي دانيم كه احضار احمدي نژاد به دادگاه بي مورد است و ... و اين احضار پيغامي بود براي آقاي روحاني كه... از نظر ما احمدي نژادي ها راي مردم هميشه محترم است و شان همهي رئساي جمهور بايد حفظ شود اما گويا عده اي كلن جمهوريت را ...

زهرا

من معتقدم احمدی نژاد اشتباهاتی داشت وهیچ گاه از ادبیات اون دفاع نمیکنم اما رقبای ایشون به مراتب وقسح تر بودن بدون دلیلل به نظام ملا تهمت تقلب زدید مملکت رو به اشوب کشیدید هنوز به اتهامات حضرات رسیدگیی نشده هنوز به اتهامات پسر هاشمی که دستش تا مفرق تو بیت المال بوده و کلی تخلف پنهان واشکار داشته پیگیری نشده شاید قوه قضاییه ما عرضه وایسادن جلوی خونواده هزار فامیل رو نداشته باشه اما یه مادر مرده ای مث احمدی نژآد رو که کاری نداره هر روز بکشی مجلس بکشی دادگاه هی اذیتش کنی!!ایا اشتباهاتاحمدی نژآد میدونی تحت چه شرایطی ازش سر زد ؟؟؟ شرایطی که از هر سو تحت فشار بود کسایی که در مجلس خودشون رو اصولگرا مینامیدند اما دست در کیسه هاشمی داشتند کسانی که خودشان را نتقد مینامند اما رسالتشان تفرقه انداختن بین مجلس و دولت بود میدونی از چی ناراحتم؟؟ فک میکنی این برو بیایی که الان برا روحانی همه راه انداختن تو تلویزیون هر روز داره نشون میده دیگه همه میرن و اعلام همکاری میکنن تبریک میگن سال 88 انجام میشد ؟؟/در حالیکه همشون انتخابات رو نپذیرفتن وبه احمدی اعلام جنگ کردن

زهرا

من یه سئوال دارم خدمتتون الان چی عوض شده که دلار و طلا دارن میان پایین من تازگیها فهمیدم ما رو امریکا تحریم نکرده بود خونواده هاشمی تحریم کرده بودن تا همه مرردم بگن ما غلط کردیم به احمدی رای دادیم !!! حالا ببین خدا چجوری مکافاتشون خواهد کرد ما که نظاممون رو میخوایم به دولتم کمک میکنیم مث اراذل هم نیستیم بریزیم تو خیابون حروم خور هم نیستیم خون مردم رو برای سیست زدگی بکنیم تو شیشه خدا جوابشون بده

محمدصادق دهقاني

سلام مجدد شما ماشالله خيلي آتيشت تنده اخوي! كي گفته اول بنده افراطي هستم و كجاي مطالبم از رهبري مايه گذاشتم؟؟ اين رهبري كه شما مي گيد همون رهبري هست كه آقاي روحاني دائما كارهاشون رو در زمينه امنيت ملي مي دونستن، پس بايد با ايشونم مثه بنده بگيم كه از رهبري مايه گذاشته؟؟ دوست خوبم من آدم منصفي رو مثه رهبرمون نميشناسم؛ ايشون در مورد ملاك انتخاب رئيس جمهور قبل از انتخابات فرمودند ويژگي هاي مثبت رئيس جمهور فعلي منهاي ضعفهاي امروز او!! پس همين ملتي كه به رهبري از جون اعتقاد دارند يعني به همين كلام معتقدند و هيچ بچه ولايتي از سياست هاي غلط اقتصادي و حواشي مضحك دولت حمايت نكرده و نمي كنه ! امروز اون بيان عجيب آقاي الهام رو شنيدم كه ديگه واقعا گندشو در آورده بودن، اما شما بگو واقعا انصاف بود كه حتي به فرض اينكه آقاي هاشمي درست مي گفت 8 ماه مردم بي گناه اذيت بشند؛ چرا با اينكه حضرت آقا چند بار گفتند دوستان با اين مسائل فتنه مرزبندي كنند صدايي از آقاي هاشمي و اطرافيانشون شنيده نشد؟؟ ظاهرا شما هم از بسياري از مطالب بي خبري و حافظه تاريخيتون كمي تزلزل بر مبناي اقتصادي داره! مشكل هست اما كجاي جهان و در كدام گوشه از جهان

محمدصادق دهقاني

مشكل اقتصادي نيست! يونان؛فرانسه؛اسپانيا و.... بنده فعلا خودم منتقد درجه يك دولت دهم هستم، اما اعتدال راه حل اين بحثاي طولانيه؛شما سياست اقتصادي دولت ميرحسين تا آقاي هاشمي رو بررسي كنيد و نتايج رو مقايسه كنيد جالب اينجاست كه اصل سياست اقتصادي ابدا تغيير نكرده اخوي! در كامتي به يه دوستي گفته بود اتهامات اثبات نشده؛برادر خوبم فائزه هاشمي مطمئنا به جرم خريدن ساندويچ اونم تو اون نقطه ي ملتهب شهر بازداشت و به 6 ماه حبس محكوم نشدند! آقاي محسن هاشمي هم كه بعد از مدتها اومد ايران پروندش بازه ! اگه همين مردم به آقاي روحاني رأي دادند همينها هم سال 88 به احمدي نژاد رأي داده بودند. خب دليل اون همه بلوا و اين همه شادي به نظر شما فقط گروني روغن و گروني بود؟!؟! يادتون نره اون كسي كه بلافاصله بعد از جنگ اعلام كرد بايد به سمت رفاه حركت كرد دولت آقاي هاشمي بود،و ايشون با يه رفاه حداكثري با تورم 40% دولت را تحويل خاتمي داد!! آقاي خاتمي با شعار توسعه سياسي و آزادي مدني فرهنگ عمومي جامعه رو خدشته دار كرد و به گفته ي شخص خودش هر 8 روز يك مشكل امنيت ملي درست كردند!! قتلهاي زنجيره اي ، توهين به علما ومراجع؛محورت شرارت خوندن ايران

محمدصادق دهقاني

از طرف آمريكا اونم در حالي كه ما با گفته ي شخص آقاي روحاني در پرونده ي هسته اي در سطح وزرا داشتيم پيش مي رفتيم!! و آقاي خاتمي بحث گفتگوي تمدنهارو در دست اجرا داشت!!! قائله ي 18 تير ؛توهين به مقدسات مردم به اسم آزادي از سمت وزير فرهنگ شير خر خورده و اطرافياني مثل اكبر گنجي!! حتي يادآوريش حال آدمو به هم ميزنه اين كارا در مقابل سوتي ها و افتضاحات احمدي نژاد قابل قياس نيست بزرگوار.... احمدي نژاد هرچه خطاكار و در برخي موارد افراط و تفريطي عمل كرد اما باور كن گندكاري هاش قابل تحمل تر از فضاحت هاي 16 ساله ي آقايون بود. نمي دونم شما متولد چه سالي هستي ولي من يادمه ما در زمان آقاي هاشمي حتي پنير رو از دانمارك وارد مي كرديم!!! چون دوستان معتقد بودند كه زيرساخت توليديش به صرفه نيست! از نظر من افراط گرا اون كسايي هستند كه در زمان تصدي شهرداري تهران مي گفتند فقرا بايد از تهران برن بيرون!!! كساني كه نئوليبراليستي و نئو كينزي رو تنها راه نجات بشر مي دونستن و آقاي هاشمي هم همچنان طرفدارشونه و همون زمان كه مردم صداشون در اومد وزراش اومدند توي مجلس و گفتند در زير چرخ اقتصاد براي پيشرفت به ناچار خيلي از فقرا له ميشند!!!

محمدصادق دهقاني

نه به افراط گرايان يعني كي؟؟ يعني غرضي كه مدتها وزير هاشمي بود؟؟ يعني محسن رضايي كه مدتها بيخ گوش هاشمي و مورد تاييد ايشون در مجمع بود؟؟؟ يعني يه جانباز زمان جنگ كه سعي مي كرد از مواضع عزت و اقتدار از منافع ملي دفاع كنه و اينقدر شجاعت داشت كه تو مناظرات بگه بنده هم برخي جاها اشتباه كردم؟؟؟ اما استاد روحاني ابدا!!! دوست خوبم تاريخ ما مالامال اين داستهاست اگه مي خواي بيشتر بدوني حتما كتاب عاليجناب سرخ پوش كه همينايي كه امروز براي هاشمي صداي واسلاما سر ميدند رو بخون !! كتابي سراسر توهين با شخص هاشمي! ما كشته شده ايم كه انقلاب اسلامي داشته باشيم و كشور اسلامي تاريخ اسلام هم سراسر از اين اتفاقاته كه بايد ازش درس گرفت احساسي حرف زدن فقط اتلاف وقته ببخشيد بحث طولاني شد فقط بدون كه خيلي از اين دوستان كه نقدهاي اساسي وارد مي كنن متشكر خدمات دولت 9 و 10 هستند و منتقد كم كاري ها و حواشي بيش از اندازه همون دولتها و هم دولتهاي گذشته/ به اميد اينكه دولت جديد از همه ي دولت ها درس عبرت بگيرد و خادم مخلص مردم باشد ياعلي