افزایش طلاق در ایران و فارسی وان...!

قبل تحریر

در آخرین پستم وعده داده بودم که از این سری درباره هدفمند شدن یارانه بنویسم که مثل این که ظاهرا قسمت نیست که به موضوع مورد علاقه ام و مساله روز کشور بپردازم.

هر دفعه قصد کردم که در این مورد دست به قلم شوم سوژه جدیدی پیدا شد و مجبور به تاخیر شدم.

البته سوژه ای که امروز خیلی ها را به خود مشغول کرده اصطکاک بین هواداران رییس جمهور و اصولگرایان می باشد که باتوجه به این که دکتر احمدی نژاد(چه خود بخواهد و چه نخواهد) خود مولود جبهه اصولگرایان و جناح محافظه کار می باشد و بنابراین ما دون پایگان را با آن کاری نیست.

خوب بهتره زودتر از سیاست خارج بشم که امکان داره انگ مخالف و از این داستانها به ما بخوره.

                      --------------------------------------------------

 امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مدیر کل آسیب های اجتماعی قوه قضاییه از تاثیر شبکه فارسی وان در 15 درصد طلاق ها خبر داده است.

مجید ابهری گفته که متأسفانه در بررسی‌های به‌عمل آمده، مشخص شده است که 15 درصد از طلاق‌های صورت گرفته، متأثر از برنامه‌های شبکه Farsi 1 است، چرا که در پشت پرده، این شبکه توسط صهیونیست‌ها هدایت و اداره می‌شود.

این که در پشت این شبکه مزخرف و چرند احتمال وجود دستهایی از شبکه های مافیایی و صهیونیستی وجود دارد غیر منطقی نیست ولی نکته ای که می خواهم به آن بپردازم این است که در حالی که چنین راحت و با قید دقیق عدد و رقم گفته می شود که مثلا فارسی وان در طلاق ها تاثیر گذار است چرا راویان چنین مطالبی درباره سایر مسایل و مشکلاتی که باعث افزایش طلاق در جامعه شده داد سخن نمی دهند و اصل را رها کرده و به فرع چسبیده اند؟

مگر فارسی وان چیست که مدعی شویم 15 درصد طلاق ها متاثر از آن باشد؟

مگر در این ده پانزده سال شبکه های دیگر فارسی زبان ماهواره ای در ایران قابل دریافت نبوده است که حالا فارسی وان شده غول؟!

اگر دقت کنید فارسی وان را خود رسانه ها و برخی مقامات ندانسته بزرگ کرده و از آن دیو شاخدار ساخته اند که اگر اندکی در برنامه های بی سر و ته و چرند آن تامل می شد هرگز آن را چنان بزرگ نمی کردیم .

نکته دیگر آنکه برخی از مقامات سخنانی می گویند بدون آنکه به معنا و پیام آن واقف باشند،پیام سخنانی از این دست جز این است که  مردم ما چنان از خود بی خود شده اند که عنان اختیار خود را در دست یک شبکه ماهواره ای داده اند و بر اثر آن هر روز پشت در دفتر خانه ها برای نوبت طلاق صف می کشند؟!

پس فرهنگی که ما ایرانیان مدعی آن هستیم و روز و شب در انواع و اقسام تریبون ها برای آن تبلیغ می شود کجاست؟

 نشانی غلط می دهیم و بر اساس همان نشانی غلط بیماری را تشخیص نداده و درمان درست را انتخاب نکرده و همین موضوع باعث بغرنج تر و مزمن شدن بیماری شده  و در نتیجه راه حلی برای کاهش آمار طلاق ارایه نمی کنیم.

آیا مسوولان هیچ گاه از تاثیر مشکلات اقتصادی چون بیکاری ،گرانی و مسکن در میزان طلاق ها سخن گفته اند؟

به جرات می توان گفت آن میزان که مشکلات اقتصادی طاقت فرسا در طلاق ها تاثیر دارد شبکه های ماهواره ای در آن موثر نیست. 

مسوولانی که این گونه سخن می گویند بهتر است اندکی به میان مردم بیایند تا ببینند شهروندان بخاطر مشکلات اقتصادی چنان بی رمق شده اند که توانی برای دیدن برنامه سخیف و بی ارزشی چون فارسی وان ندارند و اگر هم تماشا کنند تاثیری بر زندگی روزانه آن ها ندارد.

 

لینک خبر اصلی:

http://www.javanonline.ir/NSite/FullStory/PrintVersion/?Id=353594

  

/ 10 نظر / 15 بازدید
awakelady

سلام راجع به تحولات لیبی فکر نمیکنید که اگه موضوع سر سرچشمه نیل باشه چی؟من فکر میکنم اگه جلوی ورود آب نیل به مصرولیبی گرفته بشه چی میشه؟

سینا

از سزدن به وبلاگم ممنونم ام در مورد این نظر خیلی دید اقتصادی نداشته باشید 2تا نوشته در مرود حقوق زنان نوشم حداقل اولی رو بخونی جواب حرف شماست البته منم قبول دارم که فرهنگ با یک مولفه ایجاد نمیشود و همینطو با یک مولفه هم تحلیل نمیشودوفارسی وان فقط یک مولفه است

باران

سلام..... خوبید؟؟ بعد از مدتها آپدیتیودیدم[لبخند]

awakelady

سلام باران بیداری بروز شد منتظر شما هستم

آرزو

سلام ممنون که به من سر زدید از مطلبتون واقعا خوشم اومد به نظر من که تعمدی در بزرگ کردن فارسی وان هست کی می دونه چه فرقی بین صهیونیسم و حاکمان خود ماست؟ من شما رو لینک می کنم که بازم بهتون سر بزنم موفق و سربلند باشید.

بهار من

سلام امروز لیله الرغائب هست .... با مطلب شب ارزوها اپ شدم خوشحال میشم بیای بخونی و شما هم ارزتون رو بگید [پلک]

رستاخیز جان

سلام ای کاش ریزتر می گفتید تا بتوانیم بحث کنیم. اما "آزادی عقیده در آمریکا" هم به شهادت مقالات و گزارش های مستند نشریات و سایت های اندیشه ای آمریکایی و هم به شهادت بسیاری از آمریکادیده ها و آمریکافهمیده ها، بیشتر به افسانه شبیه است تا واقعیت. در آمریکا تا جایی آزادی داری که بنیادهای اندیشه ی آمریکایی را زیرسوال نبری. تا جایی آزادی داری که به مبانی ایدئولوژی صهیونیستی متعرض نشوی. تا جایی آزادی داری که معارض هژمونی آمریکا نشوی و قص علی هذا! و برای پنهان نگاه داشتن این حقیقت همواره روکشی از لیبرالیسم بر فعالیت های فاشیستی کشیده می شود. آن مصادیق هم که شما گفتی از جمله ی همین روکش هاست! ضمناً از کجای متن برداشت می شود که ما بهترینیم؟ اتفاقا ما بهترین نیستیم چون داریم از اصل خویش فاصله می گیریم. و اصل ما "فطرة الله التی فطر الناس علیها" است. ضمنا با نظر شما در باره ی فارسی وان موافقم و نافهمی های برخی مدیران که باعث می شود آدرس را اشتباه بروند و سر از ناکجاآباد در بیاورند. بنیاد بسیاری از مشکلات ما همین نافهمی ماهیت مسائل اجتماعی است. ممنونم از شما

مجید

طلاق ریشه های زیادی دارد که مشکلات معیشتی , تبعیت از احساسات و تعطیلی عقل و خرد در قبل ازدواج و خیلی چیزها ی دیگر که کمابیش همه می دانند در وقوع آن موثر است . شاید فارسی 1 هم درصدی را به خود اختصاص دهد ولی رقم 15 درصد معقول نیست

عاشق ایران

اینگونه نظریه های در پیتی نشان از عدم شناخت مردم ایران زمینه .خود من بعد از چند مدت که برنامه های این شبکه رو دنبال میکردم بعد از یه مدت حالم رو بهم زد ودرحال حاضر حذفش کردم .و وقتی با کسان زیادی که در ارتباط هستم صحبت میکنم همین نظر و برخورد دیدم .مردم دنبال یه سرگرمی هستند که صدا و سیمای ما اونهارو تامین نمیکنه .امروز شبکه ی من و تو رو بورسه . در هر صورت .مسئله طلاق .هیچ ربطی به ماهواره نداره .سیاستهای غلط اجتماعی .عدم آموزش خانواده مبتنی بر واقعیت های فیزیو لوژیک .فقر اقتصادی .و در نهایت جدا سازی فرهنگ مردی و نامردی (زنانگی) و... خیلی مسائل دخیل هستند ولی این ماهواره اصلا نقشی نداره .ارتباط دادن این دومقوله توهین به شعور مردم ایران .

رويا شهرآشوب

دروغ چرا. ما كه ماهواره نداريم. ولي طلاق هم گرفتيم. دو سال پيش پاي سخنراني حاج آقا نقوي بودم تو يه سمينار. ايشون مي گفتن آمار طلاق تو روستاها 15 درصد و در شهرها 20درصده (راست و دروغش گردن خودش). حالا من واقعا نميدونم كه ماهواره به چه ميزاني در خانه هاي روستايي رسوخ كرده. ولي به هر دليلي كه باشد ، اختلاف آمار 5 درصدي بين شهر و روستا يه كم زيادي نگران كننده است. نه؟ حدود 10 رو پيش هم تو يه برنامه تلويزيوني (البته من خيلي كم تلويزيون مي بينم و اونروز نميدونم چي شد كه ديدم) فرداي اون روزي كه اون خانمه ، اون آقاي سه همسره رو آورده بود ، دو ميهمان روانشناس و جامعه شناس برنامه ، آمار فوق العاده تكان دهنده اي مي دادند. از تاثير خيانت در طلاق. (البته آمار تفكيك شده اي از خيانت زن و مرد بطور جداگانه ارائه نشد). ولي فكر نميكنم خيانت ، (چه از طرف مرد و چه از طرف زن) ارتباط كاملا مستقيمي با فارسي وان داشته باشه. چون ما كه مملكتمون اسلاميه و آموزه هاي ديني مون اجازه چند همسري رو به آقايون داده. و اين قضيه خيلي پيشتر از فارسي وان در دستور ديني مان بوده است. [عصبانی]