در ایران،گرسنه و فقیر نداریم...

حتما اخبار رادنبال می کنید.

رییس جمهور چند وقتی است که سخت در پی اثبات این نکته می باشد که تمام برنامه های اقتصادی وی جواب داده و امروز دیگر در ایران گرسنه و فقیر نداریم و در برنامه های مختلفی هم که حضور می یابد ،اقدام به بیان این موضوع در تریبون های مختلف می کند.

هواداران پرو پا قرص ایشان هم (مخصوصا در روزنامه جناحی و کاملا دولتی ایران)مرتب چنین دیدگاهی را ترویج و برای آن هورا می کشند.

در یکی از وبلاگ ها، داشتم کامنت های خوانندگان رو می خواندم که یکی از افراد کامنتی گذاشته بود به این مضمون که :من افراد زیادی را دور و برم می شناسم که با این یارانه های پرداختی، وضعشون خوب شده است!

در تلویزیون هم همین چند ماه پیش بود که گزارشی پخش شد که یک نفر در مصاحبه ای گفت که:با یارانه های پرداختی تراکتور خریده،دخترانش را عروس و پسرش را داماد کرده و خانه اش را هم بازسازی کرده است!!(جل الخالق)

خوب من هم عکسهایی را در ایسنادیدم که فکر کردم شاید سند خوبی برای اثبات حرف رییس جمهور و هواداران خیلی وفادارشون باشد که اثبات می کند وضع مردم خوب شده است.عکس های بیشتر

نکته دیگری هم که برایم جالب بود مربوط به زمانی است که تلویزیون برای کمک به قحطی زدگان سومالی تبلیغات پرحجمی را به راه انداخته بود که در یکی از برنامه ها ،خانمی در یک مصاحبه چنان گریه ای می کرد و  از مصیبت ها و گرسنگی سومالیایی ها داد سخن می گفت که دل آدم کباب می شد.

خیلی دلم می خواست اون خانم ،الان این عکس ها را می دید و نظرش را در مورد فقری که در این تصاویر به چشم می خورد جویا می شدم.

تازه عکس هایی را که ایسنا در مورد بندر جاسک منتشر کرده ،تنها یک نمونه از فقری است که در نقاط مختلف کشور به چشم میخورد و چه بسا نمونه های بسیار ملموسی را در اطراف خود براحتی ببینیم.

متاسفانه به علت برخی حرکات عوام گرایانه دولت های نهم و دهم ،شاخص های فقر در کشور افزایش یافته و گرانی ها و تورم لجام گسیخته خود باعث تشدید این فقر و نداری شده است(تورم و گرانی ،2 موضوعی است که مدیران اقتصادی دولت، هیچ گاه وقوع آن را در ایران نپذیرفته اند)

البته شاید بازهم ما روزنامه نگاران داریم اشتباه میکنیم و واقعا در کشور گرسنه و فقیر نداریم و این عکس ها، توطئه فتوشاپی دشمنان باشد!!(بماند که آنقدر آش شور شده که بسیاری از مدیران دستگاه قضایی ،علما و مراجع معظم و معزز تقلید نیز از مشکلات اقتصادی مردم شکایت می کنند ولی کو گوش شنوا در دولت...!!)

پی نوشت:

راستی،اشاره به روزنامه ایران شد.

 یادتونه تا قبل از سال 85 ،چه روزنامه ای بود ایران و چه نویسندگان قوی داشت و تا ساعت 10 صبح هم معمولا تموم می شد.

اما،ایران بعد از سال 85 چقدر جناحی شد و چقدر نازل،طوری که آدم با خوندش دچار ضعف اعصاب می شه و تا شبم که از جلوی دکه روزنامه فروشی رد بشی ،کسی بهش نگاه هم نمی کنه و فقط اجباری تو ادارات دولتی و پروازها می دن دستت.

یادت بخیر روزنامه دوست داشتنی ایران... 

/ 32 نظر / 181 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیر بختیاری

آقای دکتر وقتی واحد لیتر آب را کیلو اعلام میدارند من توقع دیگری از ایشان ندارم شما چطور میخواهتد آب را کیلویی بفروشند عجب سلام به روزم با... ممنون

abadanman

سلام جناب آقای نوحی؛ سپاسگزارم از حضورتان. برای شما نیز آرزوی موفقیّت میکنم. یا علی مدد.[خداحافظ]

سارا شکری

باید به حال این فلاکت زدها وتهیدستها گریست نوحی ام. وبه حق که درد دردمند دیده را دردمندان دانند. بدرود سارا شکری مدیر و مدبر تارنمای دردمندان

سونیان

به خدا هر کی چشم داشته باشه و کور نباشه میفهمه فقر هنوزم وجود داره اخه این همه پول سرمایه ملی کجا داره میره؟! تو شبکه پی ام سی داشت دبی رو نشون میداد همین دیشب که در طی 40 سال گذشته یه بندر خیلی ساده ماهیگیری بوده وقتی نشون میداد وضعش از بندر خودمون هم خرابتر بود اما تا اینکه شیخ دبی تصمصیم میگیره که دبی رو تبدیل کنه به نگین یه الماس کنه پیشرفت دبی رو نشون میداد در طی 40 سال در حالیکه کشور ما در طی 30 سال هنوز کتون نخورده مجری برنامه که از لندن اومده بود میگفت در دبی هر چی بزرگتر بهتر اما کشور ما کم بهتره میگفت فقط کافیه شیخ بگه این کارو بکنید اونوقت کمتر از مدت زمانی درست شده الان دارن بزرگترین پارک دنیا رو میسازن که وقتی موکتشو نشون میداد مجری دهنش وا مونده بود کاش یکی تو این مملکت میگفت نصف پول نفت رو بزارین برای بندر تا ما هم نگین داشته باشیم ...

سونیان

اپممممممم

میثم

خدا به حق دل عاشقان سرگردان مرا به آنچه که بودم دوباره برگردان [گل][گل] به کد خدایی آبادیه به دور از عشق نه این رعیت خانه خراب و سرگردان [گل][گل] یقین که عشق و غمش حکم نان انسان است ولی امان که اگر در گلو بماند نان [گل][گل] جناب عشق عجب باغبان بی رحمیست دو لاله چیدن از آن باغ و این همه تاوان [گل][گل] به قدر قدرت هر کس ستم سزاوار است مگر که بید چه دارد برابر طوفان [گل][گل] خدا بریده ام از عشق و زندگی دیگر به آیه آیه توبه ، به جان الرحمن

پسر آریایی

سلام دوست خوبم قسمت آخر حمله اعراب رو نوشتم منتظرتما[قلب]

نیلوفر

درود ..واقعیتی ...که هیچ وقت ...به چشم ..نمی آید ... ممنون [گل]

مرتضی فراهانی

البته اگر یک کم دیگه پیش بریم تا یک سال اینده دیگه گرسنه و فقیر نداریم چون همه از گرسنگی به لقاالله میرن

mojtabah

سلام، آقای احمدی‌نژاد، دلار ۱۸۰۰ تومن، تورم بالای ۴۰ درصد و بیکاری سرسام آور را کاغذی خواندند. مخالفین را فتنه حشره‌ها و حالا حتی سردار ما حسین علایی را گمراه اعلام کردند. همه اینها در حالی‌ که فامیلهای آقا هر روز به طریقی از مردم و بیت المال دزدی میکنند و امام زمان و امام خامنه‌ای را جواز دزدیهای خود قرار داده‌اند. یک بار دیگر ما بسیجی‌ها دولت کثیف و بی‌ عدالت را سرنگون خواهیم کرد.