مشغولیات ذهنی من از بخشش اسید پاش تا...

قبل تحریر

پست قبلی با عنوان طاقت خواندن این مطلب را دارید؟! با واکنش های مختلف خوانندگان روبرو شد.

از ابراز تاسف و تاثر گرفته تا نکوهش و محکومیت اقدام مادر امین.

حتی برخی از خوانندگان و دوستان مرا مورد عتاب قرار داده و برخی نیز مرا با الفاظی ! مورد لطف قرار دادند،گویی من عامل این مشکلاتم و باعث شدم مادر آن پسر به چنین راهی کشیده شود.

یکی از مهمترین  مشکلات ما ایرانی ها این است که نظر را نمی شنویم و سعی در جبهه گیری بر علیه گوینده نظر داریم و تلاش می کنیم راوی را محاکمه و محکوم نماییم و همین باعث شده تا خودسانسوری بر فضای کشور حاکم شود.(بابا جان جواب نظر و انتقاد ،روترش کردن و عتاب نیست)

به هرحال من بازهم سعی کردم تا حد امکان امانتدار نظرات خوانندگان باشم و نظری را حذف نکنم مگر حاوی الفاظی زشت .

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

1-  درود بر آمنه بهرامی. 

دریادلی که با اسید پاشی ناجوانمردی نامرد ،بینایی و زیبایی خود را برای همیشه از دست داد و از حق شرعی و قانونی خود برای قصاص درگذشت و نشان داد دارای چه روح بزرگواریست.

وقتی صحبت از قصاص شد نهادهای بین المللی حقوق بشر آن را عملی وحشیانه و غیر انسانی دانستند و خواهان اجرا نشدن آن شدند.

حال باید پرسید ، کسی که ناجوانمردانه ،با اسید زیبایی و بینایی شخصی را از او می گیرد و صدها ضایعه جبران ناپذیر دیگر نیز برای او به یادگار میگذارد آیا این که مثلا چندسالی گوشه زندان بخوابد  ،مجازات عادلانه ایست؟!

آیا اساسا صرف مجازات زندان برای چنین جرایم خشنی بازدارنده است؟

در اینجا پرسشی از مخالفان داخلی قصاص که با حرارت خواهان لغو این مجازات هستند دارم ؛ اگر خود جای امثال آمنه ها و واطرافیان نزدیک او بودند و اسید جسم و روحشان را سوزانده بود آیا بازهم با قانون قصاص مخالفت می کردند؟

یک لحظه خود را جای این قربانیان قرار دهید و آن گاه از اجرا شدن یا نشدن قصاص صحبت کنید. 

 2-روزگار جالبی شده است.

از یک طرف ضریب امنیت اجتماعی  و آرامش جامعه کاهش یافته واز سویی دیگر دستگاههایی دولتی بنام وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  و کمیته کشوری کاهش مصرف دخانیات سعی در درگیر کردن نیروی انتظامی برای جمع آوری قلیان ها دارند.

کسی نیست از این وزارتخانه و این کمیته بپرسد که آیا کلیه وظایف خود را انجام داده اید و فقط یک وظیفه برزمین مانده دارید که آن هم جمع آوری قلیان هاست.؟(در اینجا کسی قصد دفاع از قلیان را ندارد)

راستی آیا وزارت بهداشت موضوع رها کردن بیماران توسط بیمارستان ها را به نتیجه رسانده است؟

بحث زیر میزی برخی از آقایان پزشکان چه شد و وزارت بهداشت چه کرد؟

موضوع پذیرش بیماران اورژانسی در مراکز درمانی خصوص به کجا کشید و آیا وزارت بهداشت جراتی برای مجبور کردن بیمارستان های خصوصی به پذیرش بدون دریافت ودیعه داشته است؟

در خصوص فروشندگان و قاچاقچیان دارو در خیابان ناصرخسرو که به راحتی با جان مردم بازی می کنند نتیجه اقدامات وزارت بهداشت چه بوده است؟

این ها بخشی از وظایف وزارت بهداشت بوده که متاسفانه به علت ضعف و انفعال وزارتخانه به نتیجه خاصی منتج نشده است.(قابل توجه سرکار خانم دکتروحید دستجردی) 

 حالا یک سوال از کمیته کشوری کاهش مصرف دخانیات،نتیجه اقدامات شما برای کاهش مصرف سیگار در جامعه و محدود کردن دسترسی جوانان و نوجوانان به سیگار چه بوده است؟

اگر نتیجه اقدامات خود را مثبت می دانید چرا هر روز شاهد حضور برند های جدید در بازارسیگار هستیم؟

آیا سیگار بیشتر در دسترس است یا قلیان ؟

و یک سوال خصوصی از اعضای کمیته،آیا وضعیت فعلی که شاهد آن هستیم(افزایش روزافزون سیگاری ها و حضور برندهای جدید در بازار)جز این نیست که زورتان به سیگاری ها،وارد کنندگان و تولیدکنندگان سیگار نمی رسد...؟!

و آیا می دانید (که مطمئن هستم نمی دانید!)با هیاهویی که بر سر قلیان ها به راه انداخته اید چه تعداد کارگر شاغل در صنف قهوه خانه بیکارو افرادی که به صورت غیر مستقیم از این صنف ارتزاق می کنند (مانندذغال فروشان ،کشاورزان تنباکو کار و...)دچار مشکلات مختلف می شوند؟

راستی مبنا و مطالعات کارشناسی طرح جمع آوری قلیان ها چیست و چرا به مردم و روزنامه نگاران ارایه نمی شود.

حالا با صرف هزینه های گزاف توانستید این امر خطیر و مهم ! را انجام دهید ،چه فکری برای جایگزین آن کرده اید؟!

کدام تفریح و اشتغال را برای جایگزینی در نظر گرفته اید؟

کلام آخر اینکه در وضعیتی که نیروی انتظامی خود درگیر صدها ماموریت مهم می باشد درگیر کردن آن در طرحی که مبانی آن مشخص نیست، باعث بازماندن از سایر ماموریت های آن شده که دود آن درنهایت به چشم شهروندان خواهد رفت.

3-امروز اکثر مردم یا بیکارند یا بدهکار!!

تعجب نکنید ،این چکیده نطق پیش از دستور داریوش قنبری نماینده مردم ایلام درهفته گذشته مجلس می باشد.

بعد از اجرای طرح هدفمند کردند یارانه ها (که انصافا طرح بزرگ و بسیار مهمی است)به علت اشکالات بسیار در نحوه اجرا و شیوه بحث برانگیز دولت ،بروز تورم ناشی از طرح و به تبع آن گران شدن قیمت کالا و خدمات ،مشکلات بسیاری برای مردم پدید آمد.

به علت نبود مطالعات کارشناسی لازم(به خاطر عدم اعتقاد دولت به بحث های کارشناسی)و پیش بینی نکردن عواقب و اثرات اجرای طرح در بخش های مختلف اقتصادی به نظر می رسد این طرح مهم ، کارکرد خود را از دست داده و فقط گرانی های ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی که به دنبال آن باعث افزایش سرسام آور قیمت اقلام اساسی شده ،دامن گیر مردم گردیده است. 

نگارنده بیاد دارد در شب اجرای مرحله نهایی طرح ، مجری از آقای رییس جمهور سوال کرد: که این افزایش قیمت ها از کی رسما اجرا می شود و آقای رییس جمهور(به مضمون)پاسخ داد: نگویید افزایش قیمت ، که یک اصلاح کوچک در قیمت ها صورت می گیرد.

این اصلاح کوچک قیمت ها به طوری بود که ظرف یک شب قیمت بنزین از 4 هزارریال به 7 هزارریال و گازوییل از 165 ریال به 3500 ریال افزایش یافت و شوک شدید قیمتی به جامعه وارد آورد!!! 

متاسفانه دولت در بحث افزایش قیمت ها بر خلاف مصوبه مجلس عمل کرد چه آنکه برابر این مصوبه افزایش قیمت ها می بایست از یک شیب 5 ساله پیروی نماید ولی دولت با افزایش یک شبه و برق آسای قیمت ها(شوک درمانی) باعث شد آثار و عوارض آن اکنون دامن گیر مردم شده و گذران زندگی برای بسیاری از مردم بخصوص در طبقه متوسط سخت شود.(قشر ضعیف که جای خود دارد)

شیوه زیانبار دولت با سکوت مجلس روبرو بوده و همین موضوع خود باعث شده فشار اقتصادی و گرانی امان مردم را ببرد و در آینده نزدیک شاهد بروز بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه خواهیم بود(یک نمونه آن را در پست قبلی ذکر کرده ام)

4- تشابهات مختار و رییس جمهور احمدی نژاد به صورت فیلم درمی آید.

پس از توزیع CD مشکوک ظهور بسیار نزدیک است(که بسیاری ازعوامل آن دستگیر گردیدند)گفته می شود که عوامل تهیه CD موصوف ،فیلم دیگری را با موضوعیت تشابهات قیام مختار و احمدی نژاد در دست ساخت دارند.

متاسفانه بسیاری از افرادی که  متعصبانه تاکنون از رییس جمهور طرفداری می کردند با مشخص شدن اوج ولایت پذیری ایشان در ماجرای عزل و ابقای وزیر اطلاعات (و قهر 11 روزه )اکنون خود متنبه شده و بسیاری از آنان در وبلاگ های خود از حمایتشان از دکتر احمدی نژاد برائت جسته اند.

به نظر می رسد جریان انحرافی با مطرح کردن این فیلم جدید تلاش دارند تا از ریزش های بیشتر جلوگیری نمایند ولی فاجعه آنجاست که این اقدام با استفاده از نمادهای مذهبی و به بازی گرفتن اعتقادات مردم صورت می گیرد که همین موضوع باعث خواهد شد تیشه به ریشه اعتقادات بسیاری از مردم زده شود.

اگر این روزها سری به وبلاگ های هواداران رییس جمهور و جریان انحرافی بزنید فعالیت چندانی از آنان مشاهده نمی کنید و همین بحث ریزش را ، جدی تر و تلاش جریان انحرافی برای سوء استفاده از قیام مختار را برای جذب دوباره هوادار اثبات می کند.

بر علمای معزز ومقامات امنیتی است که هر چه سریعتر و تا دیر نشده با تولید و تکثیر این فیلم برخورد نموده و این توطئه را در نطفه سرکوب نمایند چرا که اعتقادات مذهبی مردم چیزی نیست که بتوان بر سر آن معامله کرد و برای فریب شهروندان، قرآن بر سرنیزه برد.(راستی خیلی دلم برای مظلومیت خاتمی می سوزه چون اگه جریان قهر یازده روزه و بی توجهی به فرمان رهبرمعظم انقلاب را اون انجام داده بود ،چه وا اسلام هایی سر داده می شد و چه کفن پوشانی به خیابان ها می ریختند)

 

/ 62 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آدم بزرگ

مثلا می خواستم بدونم : - برای اینکه رسما دوره های خبرنگاری رو بگذرونم شما کجا رو پیشنهاد میکنین و به چه صورت هست؟ مثلا دوره های خصوصی هستش؟ یا خود خبرگذاری ها برگزار میکنن . کلا می خوام ببینم برای رسمی کردن فعالیتم باید چکار کنم . دوس دارم شغل خبرنگاری و نوشتن برای نشریات رو انتخاب کنم . لطفا راهنمایی کنید . ممنون[گل]

پسر آریایی

سلام باقسمت دوم داستان حمله اعراب آپم توش ریخت وقیافه ی اعراب رو توضیح دادم منتظرتم

فرزند خاک

دکتر شریعتی (ره):منتظر معترض است و کسی که معترض نیست منتظر نیست

مینا

سلام آقای نوحی عزیز مرسی از حضورتون در وبم سر فرصت پست هاتون رو می خونم بیاید وبم و لینک شدید [قلب] من خبرنگار وفاق ملی هستم اراک[پلک]

همنشین

سلامی به تازگی و طراوت شبنم .با مطلبی تحت عنوان ( ماجرای قهوه خانه میکونوس و سیلی تاریخی به اروپاییان ) به روزم و منتظر حضور سبز شما[گل]

نازنین تهرانچی

سلام آقا رضا ... با یه تغییرات کوچیک دوباره برگشتم ... امدم دعوتتون کنم شاید شما تنها کسی هستید که من دوبار دعوتتون کردم به برای فلش بک ... و این بار هم برای انقلاب قافیه در وسعت غزل ... هنوز هم به انقلاب اعتقاد دارم حتی اگر انقلاب یه قافیه باشد در وسعت یک غزل

مهسا

به نطر من کاری که زشته زشته! هیچ توجیهی نداره..همون جور که یه قاتل نمی تونه بگه کشتم چون عصبی شدم ..متجاوز به عنف هم نمی تونه بگه تجاوز کردم چون زنه فلان بود..اون کسی که تجاوز می کنه از قبل آمادگی این قضیه رو داره پس ربطی به زن ها نداره و این فقط برای این که زن ها رو مقصر نشون بدن..بگن ما خوبیم بقیه مشکل دارن وگرنه ما چیکار به کار بقیه داریم؟!!!!

نازنین تهرانچی

سلام آپ نکردم چون منتظر نظر شما بودم این خودش یه پسته بود خواندم و متاثر شدم اون هم برای خودم ...

مرتضی فراهانی

لطف کنید این وسط پای ما سیگاری ها رو وسط نکشید مگه ما چه گناهی کردیم