افسر آزادیخواه و وطن پرست کلنل محمد تقی خان پسیان

قصدم این بود که از این هفته مطالبم را درباره طرح هدفمند شدن یارانه منتشر کنم که چندین گرفتاری باعث شد این موضوع را یک هفته دیگر به تعویق بیندازم.

اما چند روز پیش فرصتی دست داد سفری بسیار کوتاه به مشهد داشته باشم و در پی آن سری هم به باغ موزه نادری زدم و که علاوه بر حضور بر آرامگاه نادرشاه افشار ،دقایقی نیز بر سر آرامگاه کلنل محمد تقی خان پسیان افسر شریف،آزاده و وطن پرست ایران عزیزمان نشستم.

افسری که شرافت و آزادگی خود را هرگز با عوامل قدرت  معامله نکرد و در نهایت نیز قربانی دسایس قدرتمندان و سیاست پیشگان وطن فروش گردید و جان خود را بر سر آن نهاد.

او آزاد مردی بود که آزاده زیست و در کمال آزادگی در راه ایران،مظلومانه جان خود را تقدیم کرد.

حضور در مزار این افسر دلیر حس عجیبی را به آدم می دهد و بغضی سنگین گلو را می فشارد...

جمله ای جالب بر مزار او بود که موقعیت را برای بازنشر آن مناسب می دانم بدون توضیح اضافه:

 

مرا اگر بکشند قطرات خونم کلمه ایران را ترسیم خواهد کردو اگر بسوزانند خاکسترم نام وطن را تشکیل خواهد داد

                                                                         کلنل محمد تقی خان پسیان

/ 2 نظر / 22 بازدید
awakelady

سلام باران بیداری بروز شد

عاشق ایران

افرادی مثل کلنل پسیان در تاریخ ما کم نیستند .و امروز هم افسران آزاده ای هم در ارتش و هم در سپاه حضور دارند .و بسیار هم در طول جنگ به شهادت رسیدند . و لی کاش سپاه هم مثل ارتش در سیاست بازی وکاسب گری وارد نمیشد .تا ارزش خودش رو حفض میکرد . در اینده تاریخ باز به قضاوت خواهد نشست .شهید باکری های زیادی در این کشور بودند و خواهند بود .حیف از سپاه که با این کارهای زد مردمیش از دست رفت .امیدوارم عقلای این نیروی ارزشمند به فکر باشند و تا قبل از اینکه از آنها ازهاری بسازند .به پسیان و همت ها تبدیل شوند