در کجاییم؟

روزگاری احترام گذاشتن به بزرگترها از خصایل نیکوی ایرانیان بود.
اما امروز اندک اندک شاهد کم رنگ شدن این خصلت پسندیده مخصوصا درمیان نسل جدید هستیم.
در کوچه،در خیابان،در اتوبوس ،در مترو،در مجامع عمومی و در هر جایی که اجتماعی از افراد مختلف حضور دارند ، کمتر کسی را می بینیم که به این امر اهتمام ورزد.
چرا راه دور برویم و مثال از سالیان دور بزنیم. هنوز یادمان نرفته است که تا همین چند سال پیش بود که مردم به خصوص جوانان در اماکن عمومی ازجای خود بلند شده  و صندلی خود  را به افراد مسن و بانوان تعارف میکردند و یا می دیدیم در جمعی که سپید مویان و بانوان حضور داشتند ، جوانان به احترام این اقشار جامعه نه سبک سری می کردند و نه به صدای بلند صحبت و شوخی!‏
بله ،امروز کمتر شاهد چنین رفتارهایی هستیم.مثال واضح این موضوع ایستگاه های مترو و حرکات سخیف برخی از شهروندان برای سوار شدن به این وسیله می باشد.‏
به محض این که قطار وارد ایستگاه می شود، مردم پشت درب های آن ازدحام کرده و با باز شدن آن ها مردم با شدت هرچه تمام تر و بدون توجه به سایر افراد و با مجاز دانستن هر حرکت زشتی به داخل واگن ها هجوم می آورند و هدف هم تنها و تنها نشستن بر روی صندلی ها می باشد و آنگاه علیرغم حضور تعداد بسیاری از سالخوردگان کسی را نمی بینیم که جای خود را به آنان بدهد.
در اماکن دیگری هم بسیار میبینیم که جوانانی پر مدعا بدون توجه به حضور بزرگان جامعه و خانم ها اقدام به ایراد گفته های غیر اخلاقی و رفتارهای غیر معقول مینمایند و وقتی هم با اعتراض روبرو میشوند به جای پذیرش خطا ، طلبکارانه با مردم برخورد نموده و الفاظ رکیک به کار میبرند.
با دیدن مسایلی از این دست آیا از خود نمی پرسیم که ما را چه شده است و به کجا میرویم و چرا نسل جوان فعلی، این گونه رفتار کردن را پیشه خود ساخته است؟ 
مشکل کار در کجاست؟در خانواده ها یا در سیستم آموزشی کشور؟بیایید کمی بیندیشیم.‏
نکته:این ره که تو میروی به ترکستان است ای...

/ 6 نظر / 19 بازدید
ابتهال(تنهاترين دل)

سلام خوبی؟ من که خيلی حالم بده آپ کردم بيا سر بزن خوشحال ميشم تا بعد بای بیا وبلاگم وگرنه باهات میقهرم

سيب

يهوووووووووووووووووووووووووووووو الووووووووووووووووووووووووووووووو من کجام زعفرونه آخههههههههههه من سيبمممممممممممممم يادت نرهههههههههههههههههه باشهههههههههههههه لا شمااا هستممممم هااااااااااااااااا بلههههههههههه شماااااااااااااااااااا... .

من

اه سیاست فکر نکن آه کشیدم استفراغ گونه گفتم اه سیاست آشنام

من

اه سیاست فکر نکن آه کشیدم استفراغ گونه گفتم اه سیاست آشنام

امين نورا

سلام. چطوری؟ چند وقتی هست سر نمی زنی؟؟؟