فرزند بیشتر زندگی شادتر!!!

قبل تحریر:

این مطلب رو در روزنامه قانون خوندم و حیفم اومد که اونو بازنشر نکنم.

بدون هیچ توضیحی بریم سر اصل مطلب!!!چشمک

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

با یک گل احمدی نژاد هم نمیشه

آیدین سیارسریع
 
ما هم مثل هر ایرانی دیگری دوست داریم حتی به قیمت بدبختی خودمان هم که شده، پیش بینی مان درست از آب دربیاید. برای همین وقتی بیلبوردهایی با مضمون تشویق شهروندان به فرزندآوری بیشتر در سطح شهر نصب شده را دیدیم کلی ذوق کردیم و به دوستانمان گفتیم: دیدید؟ دیدید ما بعد از نصب بیلبورد صداقت آمریکایی گفتیم امروز جنگ، جنگ بیلبوردهاست؟! حالا با دیدن این بیلبورد از سر شوق چند نکته به ذهنمان رسید که آن‌ها را مطرح می‌کنیم:

1) در این خانواده پرجمعیت یک دانه مادر چرا نیست!؟ حالا مگر یک مادر چقدر جا اشغال می‌کرد؟ آیا این خانواده از اول مادر نداشت؟ آخه چطوری؟ پس این پدر مودب داخل تصویر این همه بچه را از کجا آورده؟ کاشته؟ داشته؟ قلمه زده؟ توی فتوشاپ درست کرده؟ یا این که نه. واقعا مادری وجود دارد ولی بنده خدا هیچ وقت نمی‌تواند در تفریح و گشت و گذار خانواده حضور داشته باشد، چون اکثر اوقات در بیمارستان مشغول زایمان است!

2) سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که این خانواده 6 نفری روی دوچرخه (بدون احتساب مادر) چطوری با یک هندوانه سیر می‌شوند؟ قانع اند؟ کم مصرفند؟ گازسوزند؟ همدیگر را می‌خورند؟ واقعا چگونه است!؟

3) نکته جالب دیگر این است که این بچه‌ها با سه تا بادکنک و یک دوچرخه (اندازه کشتی تایتانیک) نیازشان مرتفع شده. اینها نه ایکس باکس می‌خواهند، نه آی پد، نه آیفون، نه سایفون ... خب تابلوست که این بچه‌ها همه فتوشاپ اند!

4) بعد این چه قیافه ای است مرد کم جمعیت دارد!؟ با من روراست باشید. از ناتوانی‌ای چیزی رنج می‌برد؟ یا از سخت بودن مسیر؟ آن بقچه پشت پدر و پسر هم معلوم نیست محتویاتش چیست. احتمالا مادر خانواده است، برای این که ترویج دوچرخه سواری بانوان نشود، توی کیسه گذاشته شده!

5) پدر خانواده پرجمعیت محاسن کاملی دارد در حالی که محاسن پدر خانواده کم جمعیت شبیه مذاکره کنندگان هسته ای دولت یازدهم است و این طرح به روشنی نشان می‌دهد که مذاکره‌کنندگان سازشکار از طریق دادن امتیازات گوناگون از جمله کاهش تولید آب سنگین به دنبال کاهش جمعیت کشور هستند.

6) طراحان عزیز و ایده دهندگان محترم و سیاستگذاران عزیزتر از جان! شما گویا غم نان ندارید. بچه را که نمی‌شود گذاشت توی مایکروفر خودش بزرگ بشود، بعد که آماده شد تزویجش بکنی برود پی کارش. آن هم بچه‌های این دوره زمانه که با آی پد و پی ام اسی (!) هم راضی نمی‌شوند چه برسد به بادکنک و هندوانه! عزیز دلم! می‌گویی با یک گل بهار نمیشه. لابد از دید تو باید گل‌های بیشتری زد. ولی جیبت که خالی باشد با 10 تا گل هم بهار نمی‌شود. فوقش بشود یک چیز بهاری مثل محمود احمدی نژاد. شما این فقر را فعلا ریشه‌کن کن! من برایت هت‌تریک می‌کنم. اصلا می‌شوم آقای گل این فصل لالیگا. دمت گرم. با تشکر.
/ 14 نظر / 64 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرید

سلام این قضیه نبودن مادر خانواده بر روی دوچرخه دیگه آخرش بود!!! [نیشخند] ولی در کل اگر بخوایم خیلی رویایی فکر کنیم، اگر یک روزی ما انقدر رشد اقتصادی مون رو بالا ببریم که نیازمون از جمعیت فعلی بالاتر بره، خب طبیعتا باید به فکر وارد کردن نیروی کار مثل غربی ها یا حتی همین اماراتی ها بیافتیم. ولی خب... فعلا با این وضع که اصلا خنده دار هست! ولی برای آینده شاید خوب باشه. بلکه به بهانه "مالتی کالچر" شدن، حاکمان ما دست از سر دشمنی با این کشور و اون کشور هم بردارن! [لبخند]

عاشق ایران

مهندس جان سلام.اگر امکان داشت یه مطلب توپ در ارتباط با انتقال پایتخت تهیه کن تا بیایم و نظرات توپ بدهیم .فکر میکنم پشت این طرح هیچ کار کارشناسانه و منطقی وجود نداره.

سما

کجایی مهندس؟؟؟ قلمت چرا ساکنه

حیران

خواندم و کلی خندیدم(: ممنون از بازنشر این مطلب...

جمهوري اسلامي

سلام جالب بود! [گل] ايام ميلاد حضرت نبي اكرم بر شما مبارك ياعلي [گل][لبخند]

تقی یاره

سلام جناب آقای نوحی باافتخار لینک تان می کنم. امیدوارم بیشتر بنویسید

مرتضی فیاضی

سلام آقارضا به روزم با "آقای رئیس جمهور ما احمق نیستیم"

سيد احمد

سلام ارادت نكنه به داس دولت كليد دچار شدي ؟ چرا نمي نويسي پس؟ بيا و از سبد كالا دفاع كن از احترام به مردم از مرغ توليد ارديبشهت از برنج هندي.... :) دلم برات تنگ شده عزيز شاد باشي